УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз; УЗД грудей Умань
Ультразвукове дослідження є абсолютно нешкідливою процедурою, тому проходити його можуть дівчата вже з 18 років. Жінкам, що досягли 35-річного віку, варто обстежуватись раз на 12 місяців навіть при умові відсутності неприємних симптомів. 45-річним представницям прекрасної статі потрібно проходити УЗД молочних залоз двічі на рік. Робити це слід обов'язково, адже новоутворення формуються швидко, при цьому на ранніх стадіях захворювання ніяк себе не проявляє. Симптоми раку грудей не можна ігнорувати.

Варто зробити УЗД молочних залоз при таких ознаках:
• поява затвердіння чи ущільнення;
• біль у молочних залозах;
• виділення з сосків;
• зміна форми або нерівномірне збільшення;
• механічні травми будь-якого характеру;
• запальні процеси.

УЗД молочних залоз не вимагає підготовки, однак його потрібно проводити в певні дні циклу. Адже в різні дні внаслідок дії гормонів відбуваються зміни в жіночому організмі, які дещо спотворюють результат обстеження. Точна дата УЗД залежить від особливостей менструального циклу і віку пацієнтки.
Зокрема:
при короткому циклі (21 день) варто записатись на УЗД молочних залоз одразу після припинення менструальних виділень;
при класичному (28 днів) діагностику слід проводити на 5-10 день;
при довгому (більше 35 днів) – УЗД молочних залоз роблять на 10 добу;
якщо відчуваєте гострий біль, а також під час вагітності, лактації, менопаузі чи клімаксі – у будь-який день.

Варто пам'ятати, що при найменших підозрах на наявність новоутворення слід негайно обстежитись без прив'язки до критичних днів. Під час УЗД спеціаліст перевіряє не лише молочні залози, але й пахову, передньогрудинну і надключичну ділянки. При необхідності паралельно проводиться доплерографія для дослідження характеру кровотоку в організмі.