Відеоендоскопічне видалення поліпів шлунка

Електрокардіограма (ЕКГ) в Уман
Останнім часом у всьому світі, в тому числі і в Україні, спостерігається збільшення кількості пацієнтів з поліпами шлунково-кишкового тракту, що є основною причиною виникнення раку таких органів як: стравохід, шлунок, тонкий і товстий кишковик.

Основним методом діагностики даної патології є ендоскопія (гастроскопія, колоноскопія та капсульна ентероскопія), під час якої можливо визначити чітку локалізацію, розміри і форму поліпа, взяти прицільну біопсію для морфологічної діагностики, а в подальшому - видалити поліп ендоскопічним методом.

Одним з факторів розвитку поліпів ШКТ є вік пацієнта. Чим старше, тим ймовірніше їх виявлення під час діагностичної ендоскопії.

Що таке поліпи шлунково-кишкового тракту?

Поліп – це утворення на слизовій оболонці, яке виступає в просвіт порожнистого органу, і пов'язане з його стінкою ніжкою або широкою основою. Поліпи мають різну форму (грибоподібну, грушоподібну), величину поверхні (гладку, горбисту, часточкову і з виразками).


Клінічна картина та симптоми захворювання

Поліпи ШКТ це захворювання, яке важко діагностувати.У більшості випадків дрібні поліпи до 0.5 см себе ніяк не проявляють, найчастіше вони є випадковою знахідкою при проведенні діагностичних ендоскопій. Поліпи 1см і більше, якщо вони локалізуються в стравоході, іноді проявляються відчуттям стороннього тіла, відчуттям утруднення проходження їжі, рідко - болем за грудиною і кровотечею, відчуттям переповнення і швидкого насичення після їжі, відсутністю апетиту та зниженням маси тіла. Поліпи в шлунку можуть призводити до виникнення залізодефіцитної або В12 анемії. Поліпи товстого кишечника викликають запори, нестійкий стілець, появу слизу і крові в калі, відчуття здуття і розпирання в животі, аж до виникнення кишкової непрохідності.

В центрі діагностики та лікування проводиться ендоскопічне видалення поліпів ШКТ на сучасному ендоскопічному обладнанні експертного класу. Практикується проведення профілактичних бесід про необхідність проходження щорічних ендоскопічних досліджень після поліпектомії, щоб уникнути рецидиву у вигляді резидуальних поліпів.
Поліпектомії виконують як під місцевим, так і під загальним знеболенням (медикаментозний сон), в комфортних умовах з фото- і відеофіксацією операції.

При проведенні даних операцій ми використовуємо нове і одноразове обладнання (поліпектомічні петлі, інжектори, лігатор, ендоскопічні кліпси), виконуючи профілактику ускладнень: кровотечі, перфорації.

Своєчасна діагностика і видалення поліпів є профілактикою онкозахворювань ШКТ.